fbpx

Polski producent drewna konstrukcyjnego - Timber Agent

Zalety budowy domu z drewna konstrukcyjnego

Zalety budowy domu z drewna konstrukcyjnego

Drewno, ze względu na swoje wyjątkowe parametry i cechy ekologiczne to jeden z najchętniej stosowanych naturalnych surowców do budowy różnego rodzaju konstrukcji. Przy wykorzystaniu tego niezawodnego materiału powstają nowoczesne drewniane domy jednorodzinne, efektowne hotele i pensjonaty czy całoroczne domki letniskowe. Jakie są główne zalety budowy konstrukcji z drewna konstrukcyjnego? Przeczytaj!

Szybka i ekonomiczna budowa domu

Tworzenie solidnej i efektownej konstrukcji z przygotowanych wcześniej elementów konstrukcyjnych trwa bardzo szybko, a budowa możliwa jest o każdej porze roku – drewniany dom może powstać nawet w 3 miesiące! Prace mokre ograniczają się właściwie tylko do wykonania fundamentów.

Wytrzymałość konstrukcji

Mimo że technologia szkieletowa oparta jest na lekkiej konstrukcji, cała budowla wyróżnia się wysoką trwałością. Odpowiednio obrobione i zaimpregnowane drewno konstrukcyjne użyte do budowy, jest elastyczne, ogniotrwałe, odporne na szkodniki, duże obciążenia czy uszkodzenia mechaniczne.

Izolacyjność akustyczna i cieplna

Ściany w budownictwie drewnianym wypełnione są izolacją, co pozwala na ograniczenie grubości ścian do minimum oraz zapewnia doskonałą izolację akustyczną i cieplna. W drewnianym domu latem we wnętrzu jest przyjemnie chłodno, a podczas zimowych miesięcy wewnątrz kumuluje się ciepło. Dzięki temu możliwa jest oszczędność na ogrzewaniu domu – znacznie większa niż w przypadku konstrukcji murowanych.

Zdrowy mikroklimat

Drewno to materiał naturalny o zdolności do samoregulacji wilgotności. Konstrukcyjne elementy drewniane wytwarzają specyficzny mikroklimat, sprawiając, że we wnętrzu panuje przyjemna atmosfera, która pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników.

Łatwa przebudowa bez względu na porę roku

Domy wykonane z drewna konstrukcyjnego można budować i przebudowywać przez cały rok. Dzięki lekkiej konstrukcji możliwa jest szybka i łatwa rozbudowa i modernizacja zarówno samego domu, jak i instalacji.

Planujesz budowę drewnianej konstrukcji i szukasz dobrego materiału? Postaw na produkty od sprawdzonego producenta drewna  KVH i BSH – Timber Agent! Dostarczamy wysokogatunkowe, certyfikowane drewno  do budowy domów, ale też altan, więźb dachowych i wielu innych konstrukcji. Zapraszamy do współpracy!