fbpx

Polski producent drewna konstrukcyjnego - Timber Agent

Tarcica budowlana

/
/
Tarcica budowlana

Tarcica budowlana

Tarcica budowlana to podstawowy wyrób każdego tartaku, a zarazem nieoceniony materiał w budownictwie. Przygotowuje się z niej więźbę dachową, deski szalunkowe, a także łaty i kontrałaty. Wysokiej jakości tarcica konstrukcyjna jest więc materiałem, którego nie może zabraknąć na żadnym placu budowy. Coraz częściej znajduje również zastosowanie jako materiał obiciowy wykorzystywany na elewacjach budynków.

Jako dostawca drewna Skład Timber Agent oferuje swoim klientom szeroki wybór materiałów konstrukcyjnych. W stałym asortymencie posiadamy także tarcicę budowlaną, m.in.:

  • deski
  • bale
  • belki
  • listwy
  • łaty

Produkty dostarczamy w standardowych wymiarach, jednocześnie zapewniając możliwość wykonania produktów drzewnych o przekroju lub grubości dostosowanej indywidualnie do danego projektu. W obu przypadkach oferowany materiał odznacza się bardzo dobrymi parametrami konstrukcyjnymi, przede wszystkim trwałością i odpornością na obciążenia. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywany w konstrukcjach dachowych, a także do zabezpieczania wykopów czy jako deski szalunkowe.

Tarcica konstrukcyjna:
Wybierz materiał dopasowany do Twoich potrzeb

W praktyce wybór tarcicy konstrukcyjnej jest na tyle szeroki i zróżnicowany, iż każdy inwestor może z łatwością wybrać deski dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb. Starając się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania placów budowy Klientom oferujemy tarcicę konstrukcyjną najwyższej jakości. Deski dostępne są jako:

  • materiał nieobrzynany – z obrobionymi tylko 2 równoległymi do siebie płaszczyznami,
  • materiał obrzynany – z obrobionymi wszystkimi 4 płaszczyznami.

Obok desek dostarczamy również bale i belki. To przekłada się na kompleksowy charakter oferty, w ramach której jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie rodzaje drewna niezbędne podczas realizacji danego projektu.

Tarcica budowlana od Timber Agent

Nasza tarcica budowlana powstaje przede wszystkim z gatunków iglastych, drewna świerkowego i sosnowego. Rzadziej w naszym asortymencie spotkacie Państwo tarcicę wykonaną z gatunków liściastych (brzóz, buków i dębów). Tarcica konstrukcyjna z drzew liściastych doskonale sprawdza się do zastosowań dekoracyjnych, ze względu na relatywnie wysokie koszty zakupu znacznie rzadziej jest wykorzystywana do celów budowlanych i konstrukcyjnych.

Klientów zainteresowanych złożeniem zamówienia na tarcicę budowlaną/konstrukcyjną zapraszamy do kontaktu. Siedzibą Składu Drewna Timber Agent jest Łódź, ale drewno dostarczamy do odbiorców z terenu całej Polski. Zachęcamy do współpracy!

W stałej ofercie mamy również między innymi drewno kvh, drewno konstrukcyjne klejone czy drewno c24.

nowoczesna metoda klejenia

Nowoczesne metody klejenia

Drewno klejone jest po długości na mikrowczepy, co pozwala na osiągnięcie desek o długości nawet 13,5m.


Wysoka jakość drzewa iglastego

Wysoka jakość drzewa iglastego

Drewno KVH powstaje wyłącznie z drewna iglastego. Suszy się je w specjalnych komorach suszarniczych do wilgotności 16% +/- 2%. Materiał jest czterostronnie strugany i czterostronnie fazowany.

Europejski certyfikat wytrzymałościowy

Nasze drewno konstrukcyjne KVH posiada europejski certyfikat wytrzymałościowy C24.

Dwie klasy jakości powierzchni

Dwie klasy jakości powierzchni

Oferujemy drewno KVH w dwóch jakościach: klasa Si – wizualna, bez sęków i przebarwień oraz Nsi – niewizualna, z sękami i możliwymi przebarwieniami.

Szerokie możliwości zastosowania

Materiał ten stosuje się na całym świecie do różnego rodzaju konstrukcji. Powstają z niego konstrukcje ścian oraz stropów. Nadaje się również do budowy konstrukcji więźby dachowej oraz innych zadaszeń, wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość.

Długość belek

Drewno dostępne jest w różnorodnych wymiarach i gatunkach. W naszej ofercie znajdziesz belki o maksymalnej długości do 13,5 metra. Istnieje również możliwość pocięcia drewna na mniejsze, dostosowując długość do wymagań projektu.

Idealne wykończenie

Drewno KVH charakteryzuje się gładką powierzchnią, nie jest podatne na powstawanie rys. Jest czterostronnie strugane i fazowane. Do każdej zakupionej partii dołączamy certyfikat wytrzymałościowy.

Sprawna dostawa

Zapewniamy sprawną dostawę surowca. Drewno sprowadzane jest od renomowanych producentów z Austrii i Niemiec. Czas realizacji zamówienia na drewno KVH wynosi około 10 dni roboczych od momentu zaksięgowania środków za zamówienie

Ekologiczne i efektywne energetycznie

Drewno KVH jest surowcem, które posiada niską przewodność cieplną. Ogranicza to ryzyko powstania mostków cieplnych, a budynki, w których wykorzystywany jest ten rodzaj drewna konstrukcyjnego, charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną.

drewno KVH- drewnokonstrukcyjne.eu
drewno KVH - drewnokonstrukcyjne.eu