fbpx

Polski producent drewna konstrukcyjnego - Timber Agent

Jak powstaje i czym charakteryzuje się konstrukcyjne drewno klejone?

Drewno klejone należy do materiałów konstrukcyjnych cieszących się szczególną popularnością i jest wykorzystywane przy realizacji różnorodnych projektów, zwłaszcza tych, które muszą charakteryzować się znakomitą wytrzymałością jak więźby dachowe czy szkieletowe konstrukcje budynków. Odporność nawet na znaczne obciążenia to jednak niejedyna zaleta tego surowca. Jak zatem powstaje konstrukcyjne drewno klejone i co wyróżnia je spośród innych materiałów budowlanych?

Produkcja konstrukcyjnego drewna klejonego

Do produkcji konstrukcyjnego drewna klejonego wykorzystuje się tarcicę budowlaną iglastą, najczęściej świerkową. Drewniane lamele są suszone komorowo, a następnie dokładnie sprawdzane pod kątem wytrzymałości, w celu przyporządkowania ich do odpowiedniej klasy oraz zadbania o to, by spełniały one wymagane normy budowlane. Wtedy też z konstrukcyjnego drewna klejonego usuwa się wszelkie wady jak choćby większe sęki. Deski są pokrywane specjalnym klejem, układane warstwowo i prasowane, a po uzyskaniu gotowego produktu czterostronnie strugane. W ten sposób powstaje materiał budowlany cechujący się doskonałą trwałością, który wytrzymuje duże obciążenia nawet przez wiele lat.

Konstrukcyjne drewno klejone – solidność i estetyka

Drewno klejone jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie ze względu na liczne zalety, które wynikają zarówno ze specyfiki samego surowca, jak i procesu produkcyjnego. Przede wszystkim jest ono niezwykle wytrzymałe, a także odporne na odkształcanie, wypaczanie czy rozwarstwianie – chroni to przed powstawaniem mostków cieplnych w budynku oraz gwarantuje jego solidność. Ponadto drewno klejone wykazuje właściwości ogniotrwałe i nie wymaga dodatkowej impregnacji, by mogło przez wiele lat służyć jako element konstrukcyjny nawet dużych obiektów, zapewniając jednocześnie wysoki poziom estetyki.

Oferta konstrukcyjnego drewna klejonego od Timber Agent

Drewno konstrukcyjne klejone może z powodzeniem zastąpić beton czy stal w konstrukcjach nośnych, ale by mieć pewność jego najwyższej jakości oraz solidności, należy skorzystać z oferty zaufanego dystrybutora takiego jak Timber Agent. Proponujemy wysokogatunkowe drewno budowlane klejone warstwowo pochodzące wyłącznie z cenionych tartaków, które sprawdzi się choćby przy budowie domów szkieletowych. Oferowane materiały konstrukcyjne spełniają rygorystyczne normy jakościowe i są dostępne w atrakcyjnych cenach dla Klientów z całej Polski. Zapraszamy!