fbpx

Polski producent drewna konstrukcyjnego - Timber Agent

Drewno konstrukcyjne C24 – jeden z najlepszych materiałów dla budownictwa szkieletowego

Drewno klasy C24 to solidny materiał, który znajduje zastosowanie w szczególności w budownictwie szkieletowym. Zapewnia solidną, trwałą i bezpieczną konstrukcję ścian, stropów i dachów. Spośród wszystkich dostępnych materiałów budowlanych to właśnie elementy wytwarzane z wysokiej jakości świerków pozyskiwanych w surowym klimacie górskim, gwarantują świetne parametry techniczne, dzięki którym wznoszone konstrukcje są funkcjonalne i służą przez wiele pokoleń.

Zalety drewna C24

Świerkowe drewno konstrukcyjne certyfikowane w klasie C24 dzięki odpowiedniej obróbce, a więc suszeniu komorowemu do wilgotności około 16%, czterostronnemu struganiu oraz fazowaniu, zyskuje specyficzne właściwości. Drewno tego typu nie wymaga zabiegów impregnacyjnych, jest odporne na pęknięcia, pozbawione insektów, grzybów i pleśni, wytrzymałe, a jego krawędzie i powierzchnia są niemal idealnie gładkie. Elementy drewniane przeznaczone dla budownictwa szkieletowego wytwarzane z tego rodzaju drewna, zwykle wykonywane są w wymiarach 45 mm, 60 mm, 70 mm lub 73 mm, możliwe jest również docinanie na wymiar według indywidualnych potrzeb.

Zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24

Drewno konstrukcyjne klasy C24, jako materiał wytrzymały, naturalny i ponadczasowy, ma wszechstronne zastosowanie. Ze względu na bardzo dobre parametry wytrzymałościowe oraz lekkość z powodzeniem wykorzystywane jest między innymi do wznoszenia konstrukcji ścian, stropów do budowy więźby dachowej, a także do tworzenia architektury ogrodowej – altan, zadaszeń, tarasów czy antresol. Dzięki niemu można zastosować zmniejszenie przekrojów, co przekłada się na też na mniejsze koszty związane z budową.

Timber Agent – polski producent drewna konstrukcyjnego

Planujesz budowę domu o konstrukcji drewnianego szkieletu? Szukasz dobrego materiału na więźbę dachową lub dużą altankę? Aby Twój projekt był trwały, solidny i bezpieczny postaw na sprawdzone drewno konstrukcyjne sortowane według aktualnych europejskich i polskich norm jakościowych. Skontaktuj się z nami, omów szczegóły, a wybrany produkt dostarczamy pod wskazany przez Ciebie adres na terenie całej Polski.